Jak dobrać

Odpowiedni Rozmiar Pierścionka lub obrączek

Sposób pierwszy

Najprostszym sposobem sprawdzenia, jaki rozmiar pierścionka kupić, bez jej wiedzy, to skorzystać z dowolnego pierścionka, który osoba przez nas obdarowywana już nosi. Mając taki pierścionek ze sobą, należy zmierzyć jego rozmiar. Można to zrobić przykładając pierścionek do szablonu, który dostępny jest tutaj.Jeśli zakup pierścionka ma być niespodzianką ...

Wskazówka:

Wydrukuj szablon dostępny na naszej stronie, tak aby w każdej chwili mieć go przy sobie. Szukaj okazji, przy których zdejmuje się biżuterię - gotowanie, mycie rąk, wizyta na basenie, czy wieczorna toaleta. Przyłóż pierścionek do naszego szablonu i znajdź odpowiedni rozmiar! Pamiętaj - szablon wydrukuj w formacie A4, by być pewnym, że obraz nie jest pomniejszony lub powiększony! Zwróć także uwagę na to, na którym palcu noszony jest pierścionek, który mierzysz.  

Sposób Drugi

Kolejnym sposobem na sprawdzenie, jakiego rozmiaru potrzebujemy, jest zmierzenie obwodu palca osoby, którą będziemy obdarowywać. Wykorzystać do tego możemy nitkę, cienką wstążkę lub nawet cienki pasek papieru (szablon takiej papierowej miarki, którą można wydrukować, znajdziesz w naszym poradniku). Należy zaznaczyć miejsce, w którym taka nitka/wstążka lub pasek krzyżuje się i wtedy rozprostować i zmierzyć jego długość. Jeśli znamy obwód palca, będziemy znali też średnicę pierścionka, a wtedy także i jego rozmiar!

Nie ściskaj zbyt ciasno narzędzia, którym mierzysz obwód palca! Pierścionki są sztywne i nieelastyczne. Jeśli zbyt ciasno wykonasz pomiar, pierścionek może być zbyt mały i niewygodny w noszeniu.

Jeszcze bardziej precyzyjnie?

Skorzystaj z profesjonalnej miarki, którą zamówisz u nas, bezpłatnie!

Zamów bezpłatną miarkę jubilerską!

Pamiętaj, że możesz również skorzystać z naszego poradnika i miarki tam zamieszczonej!

Sposób trzeci

Zawsze można skorzystać z pomocy osoby bliskiej dla tej, którą zamierzasz obdarować - siostry/przyjaciółki/mamy. Może się okazać, że znają one właściwy rozmiar pierścionka. Mogą również subtelnie podpytać, aby w dyskretny sposób pozyskać tę cenną informację.

Zdarza się, że...

Siostry czy współlokatorki pożyczają sobie biżuterię. Zapytaj ich o właściwy rozmiar.

Trzy kobiety pozujące z pierscionkiem zaręczynowym z diamentem na palcach. Uśmiechnięte, w dobrym humorze.

Dobierz odpowiedni rozmiar z LOYLY'S

Zamów miarkę jubilerską

Zmierz właściwy rozmiar pierścionka lub obrączek w prosty i sprawdzony sposób.

Zamów miarkę już teraz!

#ProstaMiara

Jeden ze unikatowych pomysłów LOYLY'S - #ProstaMiara pozwala na wykonanie odcisku pierścionka osoby, którą zamierzasz obdarować w dostarczonym przez nas wosku jubilerskim.

Poznaj szczegóły usugi #ProstaMiara

Skorzystaj z poradnika online

Nie chcesz czekać, aby poznać odpowiedni rozmiar biżuterii, którą chcesz obdarować bliską Ci osobę? Skorzystaj z naszego poradnika, gdzie znajdziesz jeszcze więcej pomysłów!

Poznaj je już teraz!

Twoje Pytania

Czy mogę zmienić rozmiar, jeśli pierścionek nie będzie idealnie pasował?

Oczywiście, o ile rozmiar pierścionka znacznie nie odbiega od ideału, nie będzie to stanowić problemu.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o możliwości zmiany rozmiaru!

Waham się między dwoma rozmiarami. Czy wybrać ten mniejszy, czy większy?

Niektórzy z nas wolą biżuterię, która ściśle trzyma się naszego ciała, inni wolą mieć więcej swobody.

Pamiętaj jednak, że pierścionki łatwiej jest powiększyć, niż pomniejszyć, jeśli pomyliliśmy się o 1 lub 2 rozmiary.

Czy rozmiary pierścionków są takie same u każdego jubilera?

Na świecie istnieje wiele tabel określających rozmiary pierścionków i obrączków. Co do zasady, w Polsce wszystkie sprzedawane oraz wykonywanie pierścionki powinny podlegać jednolitej tabeli rozmiarów. Zdarzają się jednak jubilerzy, którzy nie stosują się do tej zasady. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru pierścionka lub obrączek, skontaktuj się z nami.

Czy za kilka lat będę mogła zmienić w LOYLY'S rozmiar zakupionego tutaj pierścionka?

Oczywiście! Usługa zmiany rozmiaru zakupionej u nas biżuterii jest bezterminowa.