Aby biżuteria sprawiała Ci radość, a światu przynosiła dobro

Luksus może być Eko

Nie Tylko Zysk

Żyjemy w świecie, gdzie pogoń za zyskiem niejednokrotnie prowadzi do łamania praw człowieka i niszczenia środowiska.

Wydobycie i sprzedaż diamentów przez lata wiązały się z wykorzystywaniem miejscowej ludności Afryki do niewolniczej pracy.

Diamentowy konflikt w Sierra Leone zakończył się w 2002 roku po 11 latach wojny domowej. W Liberii, wojna domowa trwała 14 lat.

Diamenty kopalniane to również eksploatacja zasobów naturalnych na niespotykaną skalę.

W XXI wieku jesteśmy świadomi, że Ziemia jest tylko jedna. Jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe pokolenia. Mamy dość pogoni za zyskiem kosztem eksploatacji naszej planety.

Dlatego w LOYLY'S używamy wyłącznie diamentów stworzonych przez człowieka. To dojrzały wybór.

Czy wiesz że...?

Zawyżanie Ceny

Rynek diamentów kopalnianych kontrolowany jest przez kilku największych graczy. Przez lata, ograniczali oni podaż diamentów, aby windować ich ceny do poziomu nieosiągalnego dla zwykłego człowieka.

Krwawy Diament

Eksperci szacują, że diamenty z rejonów objętych konfliktami stanowią od 4% do 15% wszystkich diamentów, które trafiają na rynek.

Katastrofa Ekologiczna

Według ekspertów, wydobycie diamentu o masie jednego karata to usunięcie 250 ton ziemii, wykorzystanie 577 litrów wody oraz zanieczyszczenie 65 kilogramów powietrza.

Twoje Pytania

Czy diamenty LOYLY'S są etyczne?

W LOYLY'S używamy wyłącznie diamentów stworzonych przez człowieka. Oznacza to, że nie były one przedmiotem wojen i konfliktów związanych z ich wydobyciem i sprzedażą, tak jak miewało to miejsce w przypadku diamentów kopalnianych.

Z tego względu uważamy, że diamenty LOYLY'S są etyczne.

Czy diamenty LOYLY'S są ekologiczne?

Pozyskiwanie diamentów stworzonych przez człowieka nie wiąże się z eksploatacją kopalni ani ze zużywaniem zasobów naturalnych na taką skalę, jak ma to miejsce przy pozyskiwaniu diamentów kopalnianych.

Z tego względu uważamy, że diamenty LOYLY'S są ekologiczne.

Czy zakup biżuterii z diamentami kopalnianymi jest zły?

Niekoniecznie. Obecnie zdecydowana większość diamentów kopalnianych nie pochodzi już z obszarów objętych konfliktami. Problemem pozostaje jednak fakt, że ich wydobycie wciąż wiąże się z eksploatacją środowiska naturalnego na wielką skalę.