Zasługujesz na

Najcennieszy Kruszec

Blask i Trwałość

Biżuterię LOYLY'S wytwarzamy ze złota, platyny i srebra.

Obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe z brylantem standardowo wykonujemy ze złota próby 585, tj. 14 karatowego. Jest ono zarówno piękne, jak i wytrzymałe. To optymalny wybór, jeśli chcesz, aby Twoja biżuteria wyglądała jak nowa nawet po wielu latach użytkowania.

Na Twoją prośbę pierścionki zaręczynowe z brylantem, jak również obrączki możemy wykonać również ze złota próby 750 lub platyny.

Biżuterię z moissanitem wykonujemy standardowo ze srebra próby 925.

Przeczytaj więcej na blogu

Metale szlachetne LOYLY'S

Złoto

Złoto to metal kochany za swoją niezwykłą, hipnotyzującą barwę. Jest trwałe, odporne na większość czynników fizycznych oraz chemicznych, z którymi możemy zetknąć się na co dzień. Dzięki temu jest tak dobrym wyborem dla naszej biżuterii. Choć najbardziej klasyczną barwą złota jest żółta, to wystepuje ono także w barwie białej oraz różowej, które oferujemy w LOYLY'S.

Srebro

Srebro to metal szlachetny, używany w jubilerstwie od tysięcy lat. Jest ono odporne na większość czynników, z którymi stykamy się każdego dnia. Choć może być nieco bardziej wymagające w utrzymaniu niż złoto, jego piękno będzie trwało latami. Biżuteria wykonana ze srebra to wybór codziennej, nowoczesnej elegancji.

Platyna

Platyna to metal niezwykle rzadki i drogocenny. Jest twardszy niż złoto. Występuje zawsze w tej samej białej barwie. Jej odporność na czynniki fizyczne oraz chemiczne dorównuje złotu. Biżuteria platynowa to wybór nowej generacji.

Twoje Pytania

Co oznacza próba złota?

Choć mówi się, że biżuteria jest złota, srebrna lub platynowa, to w rzeczywistości nigdy nie jest zrobiona wyłącznie z tych metali. Do produkcji biżuterii używa się stopu metali szlachetnych i nieszlachetnych. Metale nieszlachetne dodaje się po to, aby nadać biżuterii określone właściwości jak np. kolor, czy odpowiednią twardość.

Próba złota to informacja o tym jak wiele czystego złota znajduje się w stopie metali, z którego powstała Twoja biżuteria. Wyrażana jest w jednostkach od 100 - 999, gdzie 100 oznacza, że 10% stopu to złoto, a 999 oznacza, że 99,9 % stopu to szczere złoto.

Czym różni się złoto próby 750 (18 karatowe) od złota próby 585 (14 karatowe)?

Różnica polega na tym ile czystego złota znajduje się w Twojej biżuterii. Jeżeli posiadasz biżuterię wykonaną ze złota próby 750, oznacza to 75% metalu użytego do jej wytworzenia to czyste złoto. Próba 585 oznacza, że 58,5% metalu to czyste złoto.

Która próba złota jest lepsza 750 (18 karatów) czy 585 (14 karatów)?

Złoto to wspaniały i cenny metal. Posiada jednak jedną istotną wadę. Złoto jest miękkie i podatne na odkształcenia.

Oznacza to, że biżuteria, która byłaby wykonana z czystego złota bardzo szybko ulegałaby zarysowaniom i zniszczeniom.

Z tego powodu, do produkcji biżuterii w zasadzie nie używa się szczerego złota.

Im wyższa próba złota, tym bardziej miękki jest stop metali, z których została wykonana Twoja biżuteria.

Zdaniem jubilerów optymalnym wyborem jest złoto próby 585, które jest wciąż niezwykle cenne, a jednocześnie odpowiednio twarde.

Aby zapewnić Ci komfort codziennego użytkowania, pierścionki zaręczynowe z brylantem oraz obrączki ślubne z diamentami wykonujemy standardowo ze złota próby 585.

Który metal jest najcenniejszy?

Najcenniejszym metalem szlachetnym jest platyna. Właśnie z tego powodu pierścionki zaręczynowe z diamentem z kolekcji LOYLY'S "The Ring" wytwarzamy również z tego kruszcu.